گواهینامه

در صورت د اشتن گواهینامه بین المللی میتوانید بمدت 60 روز از تاریخ لندینگ در استان انتاریو رانندگی نمایید. با توجه به وجود اختلاف در بعضی قوانین  رانندگی و تفاوت فاحش عرف و فرهنگ رایج رانندگی میان ایران و کانادا توصیه میکنیم حتما قبل از رانندگی در کشور جدید از طریق مربیان رسمی آموزش رانندگی با قوانین و شرایط آشنا شوید .

مدارک جهت اخذ گواهینامه رانندگی كانادایی

 1- اصل پاسپورت معتبر
2- کارت اقامت دائم یا برگه لندینگ
3- اصل و ترجمه گواهینامه ایرانی معتبر
4- نامه سابقه رانندگی که میبایست قبل ازسفر از اداره راهنمایی و رانندگی بگیرید و همچنین این نامه دارای  اعتبار زمانی میباشد یعنی در صورت گذشت  زمان طولانی از  تاریخ صدور نامه فاقد اعتبار خواهد بود .

صدور گواهینامه در استان انتاریو شامل گذراندن سه مرحله میباشد :

مرحله اول : امتحان کتبی آ یین نامه و اخذ گواهی G1

مرحله دوم : امتحان رانندگی در کنار افسر پلیس در شهر و اخذ گواهی G2

مرحله سوم : امتحان رانندگی در کنار افسر پلیس در شهر و بزرگراه و اخذ گواهی G

برای اخذ گواهینامه از کجا باید شروع کنم ؟

اولین قدم تهیه کتاب آیین نامه می باشد ، شما می توانید حتی نسخه ترجمه شده آنرا در فروشگاه های ایرانی پیدا کنید گرچه حتما باید نسخه انگلیسی زبان را نیز مرور فرمایید.نسخه آنلاین این کتاب را از طریق لینک ذیل ببینید :

https://www.ontario.ca/document/official-mto-drivers-handbook

یک راه اسان نیز مرور تستهای G1 بصورت آنلاین می باشد . کلمه g1test را گوگل کنید و درآزمونها ی آزمایشی شرکت کنید و انقدر تکرار کنید تا بتوانید تست را بدون اشتباه بگذرانید .

https://www.g1.ca

.پس از اینکه آمادگی لازم را جهت شرکت در امتحان پیدا کردید از طریق سایت:

https://drivetest.ca

 نزدیکترین محل تست رانندگی را پیدا کرده و با داشتن مدارک لازم به آنجا مراجعه نمایید ،معاینه چشم و عکس گواهینامه در همان محل موقع ثبت نام انجام خواهد شد و در صورتیکه آمادگی داشته باشید همان روز می توانیددر  آزمون گواهینامه هم شرکت نمایید . یا اینکه می توانید ابتدا ثبت نام نموده و سپس برای امتحان آماده شوید .

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر از مراحل و مدارک ازطریق لینک زیر به جدیدترین شرایط و قوانین اخذ گواهینامه دسترسی خواهید د اشت :

 

https://www.ontario.ca/document/official-mto-drivers-handbook/getting-your-drivers-licence